Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najważniejszy człowiek w Rosji od dwóch dekad stanowi nie lada wyzwanie dla świata. Otoczony tak naprawdę kordonem zaufanych ludzi stanowi personę o której do niedawna świat wiedział dokładnie tyle, ile chciał sam pokazać. Liczne publikacje niezależnych mediów rosyjskich opisywały Władimira Putina w sposób dosadny i przedstawiający człowieka, który nie zatrzyma się przed niczym na drodze do osiągnięcia własnych celów. Niektórzy z nich zapłacili za swoją pracę najwyższą cenę.

Niezwykła analiza Putina

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina to książka napisana przez Krystynę Kurczab Redlich, dziennikarkę i pisarkę, która postanowiła dotrzeć do źródeł i przeprowadzić otwartą analizę tego, co miało miejsce w życiu jednego z najbardziej nieobliczalnych polityków XX wieku. Książka jest wobec tego bardzo dokładnym opisem życia Putina już od najmłodszych lat. W pewien sposób pozwala zrozumieć aspiracje do bycia obrzydliwie bogatym, ponieważ jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie tak naprawdę dorastał w warunkach dalekich od tego, z czym dzisiaj ma do czynienia. Książka w żadnym wypadku nie jest próbą usprawiedliwienia wielu karygodnych zachowań władcy Rosji, ale dokładną analizą, która pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Wejść do głowy dyktatora

Krystyna Kurczab Redlich w sposób doskonały dokonuje dogłębnej analizy i jednocześnie tworzy psychologiczne wyjaśnienie działań Putina. Obnaża jego słabości i głośno zastanawia się nad tym, co może nim kierować. To niezwykle cenna książka w kontekście ostatnich wydarzeń, ponieważ pozwala nieco bardziej poznać przywódcę państwa rosyjskiego, dla którego nie ma właściwie żadnych granic. Dowiadujemy się z niej o wielu wydarzeniach, które zostały zaaranżowane bez liczenia się z ilością ofiar. Autorka obnaża wieloletnie kłamstwa Putina i w sposób bezwzględny opisuje fakty o których rosyjscy dziennikarze nie mogą opowiadać w trosce o własne życie. Książka wciąga właściwie od pierwszej strony i powoduje, że nie sposób się od niej oderwać.

Related posts